AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi
GÜNCEL

'AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi' fotoğraf sergisi

Haber | Fotoğraf | Güncel

GÜNCEL

'AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi' isimli fotoğraf sergisi

'AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi'

Fransız Kültür Merkezi tarafından sunulan, 'AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi' isimli fotoğraf sergisi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) Andrey Gennadiyeviç Karlov Sergi Salonu'nda başkentlilerin izlenimine sunuldu.

Sergi açılışını Fransa Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Eric Soulier, fotoğraf Sanatçısı Saner Şen ve Küratör Céline Piere-Magnani birlikte gerçekleştirdiler. Sergi, 2 Mayıs 2017 tarihine kadar izlenebilecek.

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi 2

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi

Fotoğraf sanatçısı Saner Şen, doğadaki su kaynaklarının kentsel dönüşümle doğaya verdiği zararı ve insan üzerinde nasıl bir etki yarattığını 'AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi' isimli fotoğraf sergisi ile anlatıp, dikkat çekmeye çalıştığını söyledi. Şen, bu kapsamda mahalle atmosferini, yerel düzlemden yola çıkarak şehirleşme ile ortaya çıkan sorunları fotoğraflarla anlatmak istediğini belirtti. Daha önce de kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarının olduğunu, Fotoğraflanması istenen projeye yabancı olmadığını belirten Şen şunları söyledi;

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi 3

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi

"İstanbul'un Küçükçekmece İlçesisi Ayazma Mahallesi, bildiğim bir yerleşim yeriydi. Kentsel dönüşümle doğadaki su kaynaklarına verilen zararı ve bu zararın insan üzerindeki etkilerini çektiğim fotoğraflarla anlatmaya çalıştım."

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi 4

AYAZMA: Bir Başkalaşım Hikayesi