Ömer Ziya Göktuğ

Ömer Ziya Göktuğ; Ömer Göktuğ

Göktuğ Elektronik Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Göktuğ, 1953 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta tahsilini İstanbul'da yaptı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Üniversite yıllarında iş hayatına atıldı.

İnşaat, sanayi yakıtı bayiliği, tekstil ürünleri ticareti yaptı. 1979 yılında BURSANTEKS firması ile tekstil ve ev gereçleri toptan-perakende pazarlama işine girdi. 1982 yılında Tekstil alanındaki ilk sanayi yatırımı olan GÖKTUĞ BRODE A.Ş.'yi kurdu.

Brodeli ev tekstili üretim ve iç- dış satım işleri yaptı. Türkiye'nin önde gelen işlemeli tül ve perde markaları arasına giren Göktuğ Brode ülke sınırlarını da aşarak pek çok ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

1989'da GÖKTUĞ TEKSTİL A.Ş. ile ikinci sanayi yatırımını yaptı. İplik büküm-dokuma-brode-konfeksiyon entegrasyonlu olarak Tekstil sektöründeki yatırımları geliştirdi.

1990 yılında GÖKTUĞ İNŞAAT A.Ş.'yi kurdu. Arazi derleme, proje geliştirme, inşaat alanlarında özgün projeler geliştirerek hayata geçirdi.

1992'de GÖKTUĞ YAYINCILIK A.Ş. ve GÖKTUĞ HABER AJANSI L.T.D. kuruluşları ile medya sektörüne girdi. Hemen ardından Türkiye'nin yurtiçinden yayın yapan ilk özel televizyon kanalı olan Flash TV'yi kurdu.

İnşaat sektörüne yatırımlarını arttırarak sürdürdü. Bursa'nın ilk AVM'lerinden olan BALEM'i hizmete açtı. Lüks konut, akıllı evler konseptiyle Bademli Teras Evleri projesini hayata geçirdi. Yine Bursa'da Bademli bölgesinde çok özel bir lokasyonda Bademli Patika Evleri projesi de Göktuğ ailesi yatırımlarından.

Ömer Göktuğ; evli, 2 çocuk babası, Destan ve Aslan'ın dedesidir.

Bağlantılar

FLASH TV

BADEMLİ TERAS EVLERİ

BADEMLİ PATİKA EVLERİ

GÖKTUĞ EĞLENCE

GÖKTUĞ GÖRSEL

GOKTUG INVESTMENT

 

NETWORK

Bumerang - Yazarkafe

Flickr