Güncel Türkiye Mimarlığı fotoğraf sergisi
HABER

4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı

Fotoğraf  | Haber

4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı

4 Mevsim Kocaeli Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular, 5 kategoride, dijital ortamda 16 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Fotoğraf sanatı aracılığı ile 12 ilçesiyle birlikte Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunurken Kocaelili olma bilincini vurgulamak amacıyla 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışması 9. Kez düzenleniyor. Yarışmaya katılacak olanlar 16 Kasım Cuma Saat 23.55’e kadar başvuru yapılabilecek.

Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinde başvuru yapacak yarışmacılar, her kategoriden en fazla 5 fotoğrafla yarışmaya katılabilecek. Drone ile çekilmiş fotoğrafların da kabul edileceği yarışmada; fotoğrafların 300 dpi çözünürlükte ve 3 MB- 4.99 MB aralığında dosya büyüklüğüne sahip olma şartı bulunuyor.

Yarışmaya katılım Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi internet adresi üzerinden dijital ortamda ve JPEG formatında yapılacak. Belediyeden telefonla bilgi edinilebilecek yarışmaya dair tüm bilgiler internet sitesinde paylaşılacak. Son katılım tarihi 16 Kasım 2018 olan yarışmanın seçici kurulu 17-18-19 Kasım tarihlerinde dereceye giren fotoğrafları belirleyecek. 20 Kasım’da sonuç bildirgesi yayınlanarak 14 Aralık tarihinde fotoğrafların sergilenmesi ve ödül töreni düzenlenecek.

Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinde her bir kategori için birinciye, 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek. 500 TL tutarında 2 mansiyon ödülü ve satın almaya değer bulunan fotoğraflar içinde 150 TL ödeme yapılacak. Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar, Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve şehrin tanıtımı amacıyla çalışmalarda eser sahibinin ismi belirtilerek kullanılacak.

Kaynak: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

© Yalcin Cakir Photography

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir © TIKLA

Paylaşabilirsiniz;