Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi
YAZILIM

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi yayınlandı

Haber | Güncelleme | Yazılım

YAZILIM

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi yayınlandı

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi

Neler yeni?

Bu güncelleme MacBook Pro Dokunmatik Bar için destek, ek HDR derecelendirme formatları ve daha fazlasını ilave ediyor!

Yazarın notu - Yalçın Çakır

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi Şimdi Mevcut

Bu güncelleme MacBook Pro Dokunmatik Bar için destek, ek HDR derecelendirme formatları ve daha fazlasını ilave ediyor!

Fremont, California - 14 Aralık 2016 - Bugün Blackmagic Design, profesyonel kurgu ve renk düzeltme yazılımı için yeni DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesini açıkladı. DaVinci Resolve 12.5.4 yeni MacBook Pro Dokunmatik Touch Bar için destek ve yüksek dinamik aralık iş akışları için ilave Rec. 2100 ve 2020 destek ve daha nicesini içeriyor. DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi şimdi hem DaVinci Resolve hem de DaVinci Resolve Studio kullanıcıları için hazırdır, ve Blackmagic Design web sitesinden ücretsiz indirilebilir.

DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi yeni Apple MacBook Pro üzerindeki dokunmatik Touch Bar için uyumluluk ilave ediyor. Dokunmatik Touch Bar, MacBook Pro'nun klavyesinin üst tarafında bulunan çok dokunuşlu ince ve uzun retina ekrandır ve ihtiyaç duyulduğunda en yaygın kullanılan araçlara anında erişim sağlıyor. DaVinci Resolve 12.5.4'ü kullanırken Touch Bar otomatik olarak kullanıcının kullandığı işlevlere duyarlı olarak içeriksel menüleri değiştirerek görüntülüyor. Örneğin, Medya sayfasında iken kullanıcılar kolayca tıklayarak anında bin yapacakları mevcut klibi ilave edebilir, ikon ve liste görüntüsü arasında geçiş yapabilir, klip özelliklerini görüntüleyebilir, medya tarayabilir ve metadata görüntüleyebilir.

Video kurgularken, Touch Bar içerik duyarlıdır ve medya havuzu, kaynak görüntüleyici ya da zaman hattının seçilmiş olmasına bağlı olarak gerekli komutları görüntüler. Müşteriler kırpma modu arasında geçiş yapabilir, zaman hattı üzerinde gezinebilir ve hiç bir zaman fareyi kullanmaya ya da menüleri açmaya gerek kalmaksızın farklı kurgu çeşitlerini uygulayabilir. Renkçiler Touch Bar'ı kullanarak ana kaydırıcıları ve renk tekerleklerini ayarlayabilir ve orta ton detayları, renk doygunluğu, renk tonu ve daha fazlasını değiştirmeye kadar herşeyi yapabilir. Touch Bar sayesinde galerideki sabit görüntüleri kaydedebilir ya da silebilir, izleyici modları arasında geçiş yapabilir, görüntüleri kıyaslamak amacıyla bölünmüş ekran modunda çalışabilir ve hatta yazıcı lambaları gibi birden fazla renk parametrelerini aynı anda ayarlayabilirsiniz.

DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi, DaVinci Resolve Color Management özelliğini kullanırken kullanıcılara Rec. 2100 için yeni destek sağlıyor. Rec. 2100 Rec. 2020'nin bir üst kümesidir ve SMPTE ST 2084 (PQ) ve Hybrid Log-Gamma (HLG) gibi yüksek dinamik aralık (HDR) formatlarını tanımlar. DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi ayrıca Dolby VisionTM analiz verilerini kontrol etmeye yarayan yeni kaydırıcılar da içeriyor. ACES iş akışları kullanan müşteriler yeni P3-D65 IDT'ler ve ODT'ler, ve P3 renk düzeni kullanan yeni Rec. 2020 ST. 2084 1000nit ODT'ye sahip oluyor.

Buna ek olarak, DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi Mac, Windows ve Linux sistemlerindeki Grass Valley HQ ve HQX codecleri için destek ilave ediyor, ProRes 4:4:4:4 ile çalışırken super white ve sub black verilerini koruyor, Windows'da MP3 kodlama ilave ediyor, Canon 5D Mark IV kameraları için daha iyi destek, ve geliştirilmiş EXR kodlama ve playback performansı sunuyor.

“DaVinci Resolve'un inanılmaz görüntü işleme özelliği gelecek nesil geniş renk skalası ve yüksek dinamik aralık iş akışları için dünyanın en iyi kurgu ve renk düzeltme çözümüdür,” diye ifade etti Blackmagic Design CEO'su Grant Petty. “Bu yeni DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi çok heyecan verici çünkü müşterilere yüksek dinamik aralık için geçmiştekinden daha fazla kontrol ve yaratıcı seçenekler sunuyor. Ayrıca, Apple'ın en son MacBook Pro dizüstü bilgisayarına ilave edilen yeni Touch Bar desteği kullanıcıların geçmiştekinden daha hızlı çalışabilmeleri için gereksinim duydukları araçlara anında erişim sağlıyor!"

SlideDownload ImageSlideDownload Image
DaVinci Resolve 12.5.4'ün yeni özellikleri nelerdir

MacBook Pro Touch Bar için ilave destek
Windows sistemlerindeki MP3 dosyalarının kodlanması için ilave destek
ProRes 4444 codeclerinde super-white ve sub-black verilerinin korunması için ilave destek
Mac, Windows ve Linux'daki Grass Valley HQ ve HQX codecleri için ilave destek
DaVinci Resolve renk yönetiminde Rec. 2100 için ilave destek
Dolby Vision analiz verilerini kontrol etmek için ilave yeni kaydırıcılar
ACES'te ilave P3-D65 IDT'ler ve ODT'ler
ACES'te P3'ye sıkıştırılmış ilave Rec.2020 ST.2084 1000 nits ODT
DPX dosyalarında görüntü yönlendirme bayrağı için ilave destek
Canon 5D Mark IV'lardaki CR2 dosyaları için geliştirilmiş destek
Büyük düğüm grafikleriyle çalışırken geliştirilmiş derecelendirme ve playback performansı
Stok Durumu ve Fiyatlandırma

DaVinci Resolve ve DaVinci Resolve 12.5.4 güncellemesi, mevcut DaVinci Resolve kullanıcıları için ücretsiz olarak Blackmagic Design web sitesinden indirilmeye hazır.

Basın Fotoğrafçılığı

DaVinci Resolve 12.5 ürün fotoğraflarına ve diğer tüm Blackmagic Design ürünlerinin fotoğraflarına www.blackmagicdesign.com/press/images dan ulaşabilirsiniz.

Blackmagic Design hakkında

Blackmagic Design, dünyanın en yüksek kaliteli video kurgu ürünlerini, dijital film kameralarını, renk düzelticilerini, video çeviricilerini, video izleme cihazlarını, yönlendiricileri, canlı prodüksiyon switcherlarını, disk kayıt kaydedicilerini, dalga şekli monitörlerini ve sinema filmi, post-prodüksiyon ile televizyon yayıncılık endüstrileri için eş zamanlı tarayıcılar üretmektedir. Blackmagic Design’ın DeckLink görüntü yakalama kartları, kalite ve düşük maliyeti bakımından post-prodüksiyonda bir devrim yaratmakla birlikte, firmanın Emmy™ ödüllü DaVinci renk düzeltici ürünleri de 1984 yılından beri televizyon ve film endüstrisine egemen olmuş durumdadır. Blackmagic Design, 6G-SDI ve 12G-SDI ürünleri ile stereoskopik 3D ve Ultra HD iş akışları dahil olmak üzere, çığır açan yeniliklerine devam ediyor. Dünyanın lider post prodüksiyon uzmanları ile mühendisleri tarafından kurulan Blackmagic Design’ın, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Japonya, Singapur ve Avustralya da ofisleri mevcut. Daha fazla bilgiye www.blackmagic.com adresinden erişebilirsiniz.

Blackmagic Design DaVinci Resolve 12.5.4 Güncellemesi

Web Sitesi - TIKLA

Yazılım

Blackmagic Design

Video kurgu ürünleri

Dijital film kameraları

Post-prodüksiyon

DeckLink görüntü yakalama kartları