Hükümete karşı yeni gazete
HABER

Hükümete karşı yeni gazete

Ocak. 28, 2014  | haber10.com | Karşı Gazete

Hükümete karşı yeni gazete

AK Parti Hükümeti ve milli iradeye karşı yapılan 17 Aralık operasyonunu yandaşlarına anlatmak isteyen Geziciler ve Gülen grubuna yakın isimler yeni bir gazete kuruyor.

“KARŞI” adı verilen yeni gazetenin kuruluş zamanının Taraf gazetesiyle benzerlik göstermesi dikkat çekiyor. Gazetenin köşe yazarları ulusalcı isimlerden oluşurken, sermayesinin ise Pensilvanya’dan olduğu iddia ediliyor.

“ZAMANLAMA MANİDAR”

9 Şubat’ta yayın hayatına girecek olan gazetenin operasyonlarla ilgili sansasyonel belgeler yayınlayacağı belirtiliyor. “Yalana Karşı Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla okurların karşısına çıkmaya hazırlanan gazetenin kadrosu ulusalcı isimlerden oluşurken, Gülen Cemaati’nin gazetenin en büyük destekçisi olduğu iddia ediliyor. Gazetenin kuruluş sermayesinin Cemaat tarafından karşılandığı, devlet içerisindeki “paralel yapı” için çalışacağı ifade ediliyor. Ancak gazetenin görünürde cemaat ile hiçbir ilgisinin olmaması isteniyor.

HEPSİ BURDA…

Karşı Gazete’nin genel yayın yönetmenliğini Aydınlık Gazetesi’nin köşe yazarı olan Eren Erdem yapacak. Erdem, kendini devrimci Müslüman olarak tanıtırken, İhsan Eliaçık’ın talebeleri arasında gösteriliyor. Karşı’nın Ankara temsilciliğini ise Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından İlhan Taşçı’nın yapması bekleniyor. Yaklaşık 20 yıldır Cumhuriyet’te çalışan Taşçı, AK Parti karşıtı haberleriyle biliniyor. Gazetenin köşe yazarları arasında da çok dikkat çekici isimler var.

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ilk köşe yazarlığı deneyimini burada yaşayacak. Siyaset arenasında istediği karşılığı bulamayan Şener, yazılarıyla okurlarını ikna etmeye çalışacak. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu da gazetenin köşe yazarları arasında. Gezi Parkı olaylarında ülkeyi yakıp yıkan eylemcilere verdiği destekle gündeme gelen Anti-Kapitalist Müslüman İhsan Eliaçık da Karşı Gazete’de yazacak. Ulusalcı kimlikleriyle bilinen diğer isimler ise şöyle: Gazeteci Serdar Akinan, TV programcısı Ahu Özyurt, Oyuncu Şebnem Dönmez, tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Üzümcü, televizyoncu ve köşe yazarı Sevim Gözay, mizah yazarı Kaan Sezyum ve Flash TV spikeri Yalçın Çakır.

(Yeni Akit)

Yazıya bağlantı; haber10.com