Gezi Eylemleri; Gezi Parkı Direnişi
HABER

Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçlar mı kesiliyor?

Ocak. 06, 2016  | gaiadergi.com | Fotoğraf

Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçlar mı kesiliyor?

Yılbaşından hemen önce bariyerlerle çevrelenen Gezi Parkı’ndan bugün gelen habere göre, Taksim Meydanı’nda yapılan çalışmalar parka kaydı ve ağaçlar kesilmeye başlandı. Cumhuriyet, BirGün, Siyasi Haber, Gerçek Gündem gibi yayın organlarında yer alan haberde, bazı yurttaşların ağaçların kesildiğini gördüğü bazılarının ise ağaçların budandığını söylediği yer aldı.

Gezi

2013 yılında Topçu Kışlası inşası ile alevlenen tartışmalar ve baş gösteren direniş uzunca zaman gündemde kalmış, olaylar arkasında pek çok yaralı, 3-5 ağaç, 3-5 çapulcu gibi söylemler bırakmıştı. Direniş sırasında pek çok kişi hayatını kaybetti, acılı ailelerin acıları suçluların sokakta gezmesiyle her geçen gün tazelenmekteydi.

Gezi Parkı’nda ağaçların kesildiği doğruysa yeni bir direniş alevlenir mi, gerçekten 3-5 ağaç son aylarda yitip giden o kadar candan daha çok ses getirir mi, bilinmez…

Twitter’daki @yigittgunay isimli kullanıcı ise iddialar üzerine Gezi Parkı’na gittiğini söylerken herhangi bir kesim işlemi olmadığını aktardı.

Not: Haberde kullanıılan fotoğraf bana ait Y.Ç.

Yazıya bağlantı; gaiadergi.com