Fenomen', Star TV'de ekranlara dönüyor! Müge Anlı'ya rakip olacak!
HABER

Hakkını Teslim Edelim

Ekim. 22, 2016  | Posta Gazetesi | Mesut Yar

Hakkını teslim edelim!

Cumartesi, 22 Ekim 2016 - 16:00

Kimsenin hakkının üzerimde kalmasını istemem. Bir yandan Poyraz Karayel (Kanal D) izleyip, öte yandan Beşiktaş maçına bakarken kafama aldığım notu anın heyecanıyla unutmuşum... Sevgili okur, eğer ki izlemediysen, dizinin son bölümünde Poyraz ile Ayşegül’ün iki yıl sonra bir araya geldiği o efsane sahneyi internetten bul ve başa alarak aralıksız izle... Son yıllarda gördüğüm “en gerçek” duyguların resmi geçit gibi sıraya dizildiği bir sahneyle karşılaşacaksın. Ve tut desem de kendini tutamayacaksın. Eh, ağla o zaman!

309’un hakkını vermek

Bir okur mektubu: “No: 309 (FOX) dizisinden ve ismini değiştirmekten bahsetmişsiniz. Onur ve Lale’nin bir dargın, bir barışık hikayesinin altında yatan sır bence dizinin isminde gizli... Arkadaşlar 309 kere ayrılacaklar ki 309’uncu sefer barıştıklarında dizi mutlu sona ulaşacak. Bence isim bundan kaynaklı. Siz ne düşünürsünüz acaba?” (Teşekkürler Oğulcan Cengiz)

Kesin bilgi olmasa da

Haber henüz kesinleşmedi. Ama görüşmenin birkaç kez yapıldığı bilgisi kesin. Hatta geride bıraktığımız hafta Fransa-Cannes’da düzenlenen TV fuarında konu hakkında bir hayli yol kat edilmiş... Uzatmayalım. Haber gerçek ve görüşmeler de olumlu geçmişse Star TV ekranında Yalçın Çakır ağabeyimizin imzası bulunan bir “Kayıp Aranıyor ve Katil Kim?” programı başlayacak. Bunun bir diğer meali ise Müge Anlı’ya (atv) yeni bir rakibin gelmesi... Çünkü saat onun yayın saati, yeni rakip de onun erkek versiyonu. Bakalım daha önce FOX ile görüşülen program Star’da aradığı hayat suyunu bulabilecek mi?

Farklı bir Hint deneyimi

Hint dizilerine olan merakımı artık herkes biliyor. Hint izleyici dünyası da bize boş değil. İki ülke arasındaki izlence sektöründe şu aralar ciddi bir takas yaşanıyor. Hindistan’a filmlerimizi ihraç etmeye başlamışız; iyi gelişme. Hazır bu hatta girmişken... Hayatımıza yeni giren Hint dizisi İntikam Ateşi (teve2) akıcı ve sürükleyici hikayesi, nefes kesen diyalogları ve müziği ile ekranda adeta heyecan fırtınası estiriyor... Dizi, derdi neyse sadece onu anlatıyor. Kız kardeşi Payal’a tecavüz eden zengin ve yakışıklı Shaurya Goenka ile ailesinden intikam almaya çalışan güzel Durga Thakur’un hikayesinin anlatıldığı dizide; içeceklerine ilaç katarak güzel kızları kafalayan Şorya’nın “Gazozcu Şorya” olarak anılması da bana ilginç geldi. Şorya karakteri ekrana gelen muhafazakar Hint dizilerinden farklı yerde duruyor. Meraklısına duyurulur

Biz de görmedik mi?

“TRT 1’de yayınlanan Adını Sen Koy adlı dizide önemli bir hata yapıldı. Şöyle ki, Ömer Bey hastaneden gizlice çıkardığı baygın durumdaki Zehra’yı işyeri revirine götürmek için aracından kucaklayıp çıkardığında, Zehra’nın ayakları çıplaktı... O vaziyette revire getirdiği genç kızın ayağına nasıl olduysa birileri siyah topuklu ayakkabı giydirmiş. Ranzaya yatırdığı Zehra’nın ayağına nasıl giyildiği meçhul ayakkabıyı Ömer Bey elleriyle çıkarıp yere koydu. Biz de bu durumu görmüyoruz, öyle mi?” (Teşekkürler Ercüment Doğan

Elif'in Peru günlüğü

Kanal 7’nin günlük dizisi Elif, Latin Amerika’da enteresan başarılara imza atıyor. Bakın haberi noktasına dokunmadan aktarıyorum; “Kanal 7 ekranlarının sevilen günlük dizisi ‘Elif’ yine adından başarıyla söz ettirdi. Yayınlandığı günden beri dikkatleri üzerine çeken Elif, satıldığı ülkelerden Peru’da da izleyicinin beğenisini kazanarak listelere ön sıradan girdi. Dikkatleri üzerine çeken Elif’in başrol oyuncusu İsabella Damla Güvenilir, halkın büyük sevgisini topladı. Elif setini ziyarete gelen Peru kanalı Latina TV yetkilileri, ülkelerinde İsabella Damla Güvenilir’e en çok benzeyenin seçileceği bir yarışma düzenlediklerini belirtti.”. Sizce de hoş bir gelişme değil mi?

Habere bağlantı: Posta Gazetesi - Mesut Yar