Cengiz Semercioğlu; Hürriyet Gazetesi
KÖŞE YAZISI

Evlat Acısı...

Nisan. 28, 2004  |  Cengiz Semercioğlu  |  Hürriyet Gazetesi

Beterin Beteri hesabı

Burhan Şeşen, Yorumsuz adlı programı uzun süre TV8’de yapmıştı. Geçtiğimiz sezon ortalarında TV8’de programı biten Şeşen, bir süredir TRT1 ekranlarında. Şeşen’den boşalan yeri ise TV8 bir başka şarkıcıyla, Ege’yle doldurdu. Cuma gecesi iki sanatçı, birbirine çok benzeyen program formatlarıyla aynı saatlerde ekrandaydılar. Ege, TV8’de Yaşar’ı; Burhan Şeşen ise Demet Akbağ ve İlhan Şeşen’i konuk etmişti.

Evlat Acısı

Şimdi İbrahim Sadri’yi falan eleştiriyoruz ama hiç değilse onun yaptıklarının tamamı şaka! Beterin beteri hesabı, bir de bunun gerçeği var, Flash TV’de Evlat Acısı adıyla yayınlanıyor.

Hasret çekenler, ayrı düşenler, kavuşamayanlar, buluşamayanlar, aşkına ulaşamayanlar, yakınlarını bulmak isteyenler... Kısacası ne ararsanız Evlat Acısı’nda var. İsminden belli zaten!

Yalçın Çakır’ın sunduğu program reyting listelerine 70’inci, 80’inci sıralardan giriyor. Ama pazartesi akşamı iki ayrı semtte iki ayrı bakkala girdim ki, dükkanı soysanız ruhları duymaz, ağızları açık Evlat Acısı’nı seyrediyorlardı.

‘Ne var bunda’ dedim. ‘Adam karısını aldatmış abi’ dedi... ‘Sana ne bundan’ diyecektim ki, devam etti; ‘Yahu yapacaksan adam gibi yap da, böyle rezil olma’... Reality izlemek için herkesin kendince bir nedeni var işte...

Okan erdi!

Okan Bayülgen de artık ermiş tavırları var. Zaga bu hafta da 02.00’de yayına başlamasına rağmen, Bayülgen ağzını açıp tek kötü söz söylemedi, Kanal D yönetimini iğnelemedi.

Tam aksine, ‘Yayıncılıkta bunlar olabilir. Biz dörtte de girsek esas olan izleyicidir. Programı yapmıyorum demek ya da bant çekip yayınlamak işin kolay yanı’ dedi. Üstelik bunları söylerken gayet ciddiydi.

Hafta sonunda Vatan’da Arda Uskan’a verdiği röportajda da; ‘Artık kendi sağlığım için şu salak şöhret efektini yavaş yavaş ortadan kaldırmaya çalışıyorum. Bir süre kendimi gömerek yapacağım bunu. Bir süre sonra televizyonlara çıkmamak, kendi programımı bırakmak, başka şeylere dönmek istiyorum’ diyordu.

Hem röportaj da, hem ekranda başka bir Okan Bayülgen izlemeye başladık. Ya gerçekten erdi ya da bu sefer televizyonu bırakmak konusunda ciddi galiba...

Paralı askerler

Kenan Işık, haklı olarak bazen sinirleniyor. Geçen akşam, Kim 500 Milyar İster’de ‘Açık toprak rengi hangisidir’ sorusuna ‘Haki’ yanıtını veren yarışmacıya, ‘Daha önce Bozkır diye bir şey duydunuz mu’ diye hafif yollu çıkıştı.

Ama daha ağır bir ‘fırçayı’ stüdyodaki seyircilere atmalıydı. Çünkü yarışmacı, seyirci jokerini kullanmış ve stüdyodakilerin yüzde 65’i ‘Haki’ yanıtını vermişti. Paralı seyirci bu kadar oluyor işte!

TV bombaları

Tuhaf salon

Şimdi de onbinleri dolduran salonda konser verdiğini görüyorum..

Ahmet San’dan Faruk Emre’ye

TV bombaları

Eh be...

Denizli UEFA Kupası peşinde

Denizli maçının Lig TV spikeri

(Denizli UEFA Kupası’na katılmanın peşinde demek isterken kestirme yola giriyor.)

Diyaloglar

TRT 1’deki Yorumsuz programında

Burhan Şeşen: Peki kick box devam ediyor mu? Pitbull falan... Nedir bu savunma durumları?

Özlem Tekin: Savunmak için değil saldırmak için. Savunma olsa aikido, çoban köpeği falan alırdım.

Kaynak bağlantı: http://www.hurriyet.com.tr