Ağına Düştüğümüz 13 Televizyon Programı
HABER

Halay mendillerini hazırlayın!

Nisan 26, 2021  | https://www.ahaber.com.tr

Flash TV ne zaman açılacak, yeni frekansı ne, sahibi kim?

Flash TV ne zaman açılacak, yeni frekansı ne, sahibi kim? Halay mendillerini hazırlayın!

Flash TV ne zaman açılacak, yeni frekansı ne, sahibi kim? Halay mendillerini hazırlayın!

15/09/2021 15:21
KAYNAK: KARAR
Eğlence ve reality şov programlarıyla bilinen televizyon kanalı Flash TV, yeniden yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor. 2019 yılında kepenkleri indiren kanal, AK Parti iktidarından baskı gördüklerini açıklayarak yayınlarını sonlandırmıştı. İşte, Flash TV'nin yeni kadrosu...

Halay çekilen müzik eğlence programlarıyla bir dönemin fenomeni olan Flash TV, 2 yıl aranın ardından izleyicisiyle buluşacak. Kanalla özdeşleşen Mahmut Tuncer, Latif Doğan, Yalçın Çakır gibi ünlü isimlerin yeni dönemde olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Eski formatını sürdürmeyi planlayan kanalın ne zaman yayın hayatına başlayacağı da belli oldu.

FLASH TV NE ZAMAN AÇILACAK?

Medyakoridoru'nda yer alan habere göre, kanalın sahibi Bursalı iş insanı Ömer Ziya Göktuğ, Flash TV'nin yeniden yayınlara başlayacağını doğruladı. Eğlence formatında ekranlara dönmeye hazırlanan Flash TV, 11 Ekim 2021 Pazartesi günü seyircisiyle buluşacak.

Genel yayın yönetmenliğini Hakan Aygün'ün yürüteceği Flash TV'nin Ankara Haber Müdürlüğü koltuğuna Lale Özan Arslan oturacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgını nedeniyle IBAN numarası verip bağış kampanyası başlatması sonrası attığı tweet nedeniyle tutuklanan gazeteci Hakan Aygün, Mayıs 2020'de tahliye edilmişti.

FLASH TV NE ZAMAN VE NEDEN KAPANDI?
2019 yılında yayın hayatını noktalayan Flash TV, kapanmadan önce AK Parti hükümeti tarafından baskı gördüğünü açıklamıştı.

Kanal yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: "Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre sesimizi kısıyoruz. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın zarar görmesini önlemek ve 28 yıllık televizyonculuk tarihimize gölge düşürmemek için yayınlarımıza bir süre ara vermek kararımızı kamuoyuna duyururuz."

https://www.karar.com/hayat-haberleri/flash-tv-ne-zaman-acilacak-yeni-frekansi-ne-sahibi-kim-1632451