Mercek TV
HABER

Yalçın Çakır 2 yeni reality programın yapımcılığını üstlendi.

Ekim. 22, 2006  |  Mercek TV  |  Flash TV

2 farklı programa başlıyor

Flash TV’de değişik projelerle ekrana gelen Yalçın Çakır aynı kanalda 2 değişik projeyle ekranlara dönüyor. Projelerden biri “Buna da Şükür” diğeri ise “Acı Umut”…

Flash TV’de değişik projelerle ekrana gelen Yalçın Çakır aynı kanalda 2 değişik projeyle ekranlara dönüyor. Projelerden biri “Buna da Şükür” diğeri ise “Acı Umut”…

BUNA DA ŞÜKÜR

“Buna da Şükür” adlı reality program 31 Ekim 2006 günü yayına başlıyor. Her hafta Salı günü saat 22:30’da ekranlara gelecek olan Buna da Şükür’de toplumun kanayan yarası olan konular ele alınacak. Ekonomik sorunların yarattığı dramlar, işsizliğin gerçek yaşamda ailelere yansıması, sağlık skandalları, parçalanmış aileler, kayıplar, şehit yakınları, aşk, ihanet, ensestin korkunç yüzü, uyuşturucu batağı, gençleri bekleyen tehlikeler vb… konular ele alınacak. Buna da Şükür’de gerçek yaşamlar, gerçek kahramanlarıyla detaylı olarak işlenecek.

ACI UMUT

"Acı Umut" Cuma günleri saat 20:30’da yayınlanacak. “Acı Umut” adlı reality program gerçeklerin tüm çıplaklığıyla ekrana getirileceği bir canlı yayın şovu… Yaşama dair her konunun ele alınıp işleneceği “Acı Umut” da gerçeklerden kaçış yok. Yalanıyla, doğrusuyla her şey Acı Umut da ekranlara gelecek. Kayıplar bulunacak, kavuşamayanlar kavuşturulacak, hainler, yalancılar, ihanet edenler, aldatanlar, tek edenler bire bir konunun taraflarına hesap verecek. İyiler de kötüler de gerçek jüri olan halkın önünde hesaplaşacak… Kararı izleyiciler verecek. Acı Umut, yaşamın tüm gerçeklerini, tüm çıplaklığıyla ekranlara taşıyacak.

Yalçın Çakır, olaylar karşısında her zamanki doğallığı, duygusallığı ve olağanlığıyla; vereceği tepkilerde sizden biri, ailenizden bir olmayı sürdürecek. Her defasında, “Ben sunucu değilim, vatandaşın vicdanının sesiyim” diyen Yalçın Çakır, yaklaşımları ve refleksleriyle yine çok tartışılacak, yine çok eleştirilecek, yine çok alkışlanacak. Ancak yüzünü her zaman tek gerçek jüri olan vatandaşlardan gelecek tepkilere dönecek.

YALÇIN ÇAKIR KiMDiR?

1961 doğumlu olan Yalçın Çakır, gazeteciliğe 1978 yılında Hürriyet’te adımını attı. Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır’da çalıştı. Eurosport Türkiye Ofisi’nde genel müdürlük ve internet editörlüğü görevlerinde bulunan Yalçın Çakır, DTPA prodüksiyon firmasıyla belgeseller hazırladı. Spigel TV, Focus TV, ARD, ZDF’de belgeselleri yayınlanan Çakır, ATV ve Kanal D’deki, “Böyle Gitmez”, “Temiz Eller”, “Salih Göngör’le Dosyalar” programlarında da editör, muhabir ve haber müdürü olarak görev aldı.

Çakır, Flash TV’de, Düzlem Ayna, Yüzyüze, Karşı karşıya, Avukatınız olalım, Flash Ekip, Evlat Acısı, Evlat Hasreti, Umut adlı programları hazırladı ve sundu. Pes Doğrusu, Yüksek Tansiyon, Kurtar Beni, Seçime Doğru programlarını yayına hazırladı. Düşünce Kampı ve Kadının Sesi programlarında editörlük, Yıldızlar Gemisi programında editörlük ve sunuculuk yaptı.

Yalçın Çakır’ın sayısı bini aşkın haber, röportaj, dizi yazı ve araştırma haberi yayınlandı. Haber Araştırma Dalı’nda “Yılın Gazetecisi Ödülü” kazandı. Halen “Biz alt kattakiler” adlı anı kitabını yayına hazırlayan Yalçın ÇAKIR’ ın yazımı ve düzeltmesi tamamlanan “Yüzleşme” adlı roman çalışmasının da yayınevi görüşmeleri sürüyor.
 

Kaynak bağlantı: http://www.mercektv.com