Gerçek Gündem İnternet Sitesi
HABER

İki yeni reality şov başlıyor

Ekim. 28, 2006  |  Gerçek Gündem  |  Flash TV

2 yeni reality şov

Vatan Yazarı Reha Muhtar, önceki akşam akşam saat 23.00 sıralarında Hürriyet Gazetesi Magazin Müdürü Selim Akçin ve birkaç gazeteci ile birlikte Nişantaşı’ndaki Beymen Kafe’ye gitti. Sohbet sırasında Muhtar’ın yanına, yardımcısı Gülşen Yüksel’in eski sevgilisi olduğu iddia edilen E.A. geldi. Muhtar’ın kulağına eğilen E.A., "Gülşen’e dikkat et" dedi.

Muhtar ise, "Ne Gülşen’i? Sen de kimsin?" diyerek yanıt verdi. Bunun üzerine arkasını dönerek tişörtünün altındaki tabancasını gösteren E.A., bu sefer yüksek sesle "Gülşen Yüksel’e dikkat et" dedi ve otomobiline yöneldi. Otomobile binmek üzereyken belinden tabancayı çıkartan E.A., bu sırada şarjörü yere düşürdü. Eğilip yerden şarjörü alan ve tekrar tabancasına takan E.A., otomobile binerek uzaklaştı.

Erhan Öztürk Sabah’ta

Deneyimli muhabir Erhan Öztürk, Sabah Gazetesi’ne geçti. Öztürk, geçtiğimiz yıl Tercüman Gazetesi’nde yaptığı haberlerle, TGC’den iki ödül almıştı.

Flash TV’de yeni program

Flash TV, müzik dünyasının ünlü ismi Latif Doğan’a program yaptıracak. Doğan’ın programı önümüzdeki günlerde başlayacak. Öte yandan, kanalın eski haber müdürlerinden Yalçın Çakır da izleyicinin karşısına iki yeni reality şovla çıkacak.

Deniz Akkaya yazar oldu

Podyum dünyasının tartışma yaratan ismi Deniz Akkaya, Takvim Gazetesi’ne yazar oldu. Akkaya, haftada bir gün aktüel olaylar hakkında yazacak.

Gazeteciye ceza

Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Gazeteci Ali Gümüş’ü, bir yazısında Fikret Ünlü ve oğluna ’’hakaretten’’ mahkum etti. Eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü’nün, Gümüş’ün bir yazısında, ’’Oğlu Barış Ünlü ve kendisinin kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu’’ iddiasıyla açtığı dava, Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesinde karara bağlandı.Gümüş’e 501 YTL’lik ceza verildi.

Altaylı’ya Uzan cezası

Gazeteci Fatih Altaylı'nın 4 Ekim 2001 tarihinde yazmış olduğu yazı ve Hürriyet"te yer alan ilan nedeniyle Cem Uzan, Kemal Uzan ve Hakan Uzan"a yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle tazminat ödenmesi yolundaki İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi"nin kararı, Yargıtay tarafından da onaylandı. Fatih Altaylı, 400 bin YTL tazminat ödemeye mahkum oldu.

RTÜK’e şikayet yağdı

Ramazan ayında da RTÜK’e şikayet yağdı. Kimi vatandaşlar ilginç şikayetlerde bulunarak Üst Kurul’dan Bülent Ersoy’un Star TV’deki bir yarışmada yaptığı konuşmalarına müdahale etmesini istedi. Bazı vatandaşlar ise Ramazan ayında televizyonlarda dansöz oynatılmasını eleştirdi. Fethullah Gülen ile ilgili yayınlar da şikayet konusu oldu.

Habertürk’ten yeni TV

HABERTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Güldemir, Melih Meriç yönetimindeki Basın Kulübü’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güldemir yeni yılda, yeni bir televizyon kanalı kuracaklarını açıkladı. Ancak Güldemir bu konuyla ilgili olarak ayrıntılı bir şey söylemedi.

Fehmi Koru’ya SP’den tepki

Saadet Partisi, Yeni Şafak Yazarı Fehmi Koru’nun, "ülkenin en önemli sorunu medya" tespitine itiraz etti. Koru’nun yazısının ele alındığı açıklamada, "Yazar, en önemli sorun olan işsizliği neden yazmıyor" denildi.

Sami Selçuk da Star’da

Yargıtay Eski Başkanı Sami Selçuk Star Gazetesi’ne köşe yazarı oldu. Star Gazetesi, Selçuk’un gazete köşe yazarı olduğu haberini birinci sayfadan şöyle duyurdu: "Evrensel hukukun ’Türkiye sesi’ yazılarıyla artık gazetenizde.."

Eklerin başına kim geldi?

Aktüel Dergisi’nde uzun yıllar görev yapan Oylum Özdemir, Star Gazetesi Ek Yayınlar Yönetmeni oldu. Özdemir, ek çalışanlarıyla ilk toplantısını da yaptı. Toplantıdan çıkan sonuca göre, gazetenin yeni eki 12 sayfa olacak ve yeni formatıyla bu haftadan itibaren okuyucuyla buluşacak. Öte yandan, Sabah Gazetesi muhabirlerinden Özlem Yılmaz’ı da kadrosuna katan Star’ın, Kasım ayında atak yapması bekleniyor.

Milliyet’ten Akşam’a transfer

Milliyet Muhabiri Bülent Sarıoğlu, artık Akşam Gazetesi’nin Parlamento Bürosu’nda görev yapacak.

Küçük’ten Ahmet Hakan’a cevap

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’ın, Yalçın Küçük’ü ele aldığı "Bir skeç kahramanı olarak Yalçın Küçük" başlıklı yazısına cevap gecikmedi. Profesör Yalçın Küçük, "Ahmet Hakan, arkadaşım Ertuğrul Özkök’ten emir alarak yazıyor. Yakında kendisini de incelemeye alacağım" dedi.

Türkiye’nin ilk bankacılık TV’si

Geçen yıl müşteri portföyünü büyük ölçekli firmalardan, küçük ve orta ölçekli firmalara doğru genişleten TEB, KOBİ’leri bilgilendirmek ve eğitmek amacıyla internet üzerinde TEB KOBİ TV’yi kurdu.

ÇYDD’den Vakit’e dava

Harun Aksoy ve Anadolu’da Vakit gazetesi yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu hakkında ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ve Prof. Dr. Ayşe Yüksel ’in şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldı. Saylan’ın avukatı Hüseyin Karataş, Bağcılar Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak gazetede çeşitli tarihlerde Saylan ve dernek hakkında gerçek dışı yayınların yapıldığını belirtti.

Kaynak bağlantı: http://www.gercekgundem.com