Yüksel Aytuğ; Köşe Yazarı
KÖŞE YAZISI

Yalçın Çakır'dan programı için açıklama geldi

Kasım. 14, 2007  |  Yüksel Aytuğ  | Sabah Gazetesi 

Yalçın Çakır'dan açıklama geldi

Flash TV'deki Acı Umut programının yapımcısı Yalçın Çakır'dan bir açıklama geldi. Geçen gün bu sütunlarda kaleme aldığım "Televizyonculuğun çivisinin çıktığı an" başlıklı yazımda, Çakır ile stüdyo konuğu dertli koca ve Bulgaristan'da bulunduğu iddia edilen karısı arasında geçen konuşmalardan söz etmiştim. (Programla ilgili köşemize ulaşan çok sayıda şikayet bunu bir "görev" haline getirmişti)

Çakır, programdaki bazı cümlelere itiraz ediyor ve bunların kullanılmadığını belirtiyordu. Hemen kendisini aradım. Yalçın Çakır, program kayıtlarını inceledikten sonra kendisinin de yayından rahatsızlık duyduğunu, "ölçünün kaçtığını" kendisinin de kabul ettiğini itiraf etti.

Ancak bazı cümlelerin programda geçmediğini savundu. Sizler de takdir edersiniz ki bir saatlik programda geçen tüm cümleleri aynen nota aktarırken bazılarını "mealen" yazmış olabilirim.

Ancak burada önemli olanın, "genel konuşmalar" olduğu ve bunun da benim gibi pek çok televizyon izleyicisini rahatsız ettiği gerçeğidir. Elbette ki bu konuda en bağlayıcı kararı verecek olan RTÜK'tür.

Ancak cevap hakkına duyduğum saygı nedeniyle sayın Yalçın Çakır'ın "programımda geçmemiştir" dediği ifadeleri burada yayınlamayı uygun buluyorum.

Kadın: (Bip sesi)... Anlasana be abicim, ben yanıyorum, ben istiyorum, onda bir şey yok. 
Kadın: Neyi halledeceksin be? Sen bir şey yapamazsın. Hem ben senin nereden namusun oluyorum? İnsan namusunu yapar be!.. 
Kadın: Yalçın Abi yoksa sen de bunun gibi misin? Bütün Türk erkekleri böyle be... Burada Bulgar erkekleri var, vallahi her gece yapıyorlar be... 
Kadın: Tedavi olsun gelirim. Bakarım, her gece yaparsa kalırım, yoksa dönerim. 
Kadın: (Bip sesi) ....meyen adamı ben ne yapayım be abicim? Boşanacağım. Bulurum ben beni yapacak bir adam... 
Y.Ç.: Tabii tabii önemli ama daha önemli şeyler var. Hem bak sen 52 yaşındasın... 
Kadın: Ne olmuş 52 yaşındaysam? Söylüyorum be abicim, ben yanıyorum. Ben istiyorum yaa... Ya beni her gün yapar ya da dönmem... 
Kadın: Ben bilmem... Her gün en az bir defa yapacak be abi. Yoksa dönmem. (Adam yana yakıla yalvarmaya devam eder) 
Kadın: Boşuna yalvarma, tedavi ol... Gelip bakacağım, yapabilirsen kalırım. Yoksa dönerim. Ben, beni her gün yapacak erkek arıyorum...

Yazıya bağlantı; Sabah Gazetesi