Bab-ı Ali Haber
Haber

Gökçek, Birand'a dava açacak

Mart. 2, 2009  |  Bab-ı Ali Haber  |  Siyaset

Yalçın Çakır'la Seçime Doğru

Melih Gökçek neden Kanal D'nin anchormani Mehmet Ali Birand'a dava açacağını açıkladı?..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK hakkında yalan haberler yayınlandığını ve özellikle bunların başında gelen KANAL D anchorman'i Mehmet Ali Birand ile seçimlerden sonra mahkemede hesaplaşacağını söyledi.

FLASH TV de yayınlanan ve Yalçın Çakır tarafından sunulan "Seçime Doğru" programına katılan Melih Gökçek özellikle KANAL D ve STAR TV 'nin bir süredir hakkında kasıtlı olarak yalan haber yaptıklarını ileri sürdü.

Melih GÖKÇEK ancak şu an yerel seçimler nedeniyle çok yoğun olduğunu belirterek seçimlerin hemen ardından mahkemeye gideceğini söyledi.

Özellikle Mehmet Ali Birand'ı dava edeceğini ve bütün duruşmalara kendisinin de katılacağını belirten Gökçek ; "Mehmet Ali Birand hakkımda KANAL D'de defalarca yalan haber yaptı, şuan işlermin yoğunluğu nedeniyle ilgilenemiyorum seçimlerin hemen ardından tek tek dava açılacak ve bütün davaları ben kendim takip edeceğim'' dedi.

Not: Şeçime Doğru Programının bu bölümünü Flash TV Ankara stüdyolarında → Yılmaz Tunca ile birlikte sunmuştuk. haberde bu kısım eksik...