Melih Gökçek; Yılmaz Tunca; Yalçın Çakır; Seçime Doğru; Flash TV
Haber

Canlı yayında koli açıp tazelik kontrolü yaptı

Mart. 2, 2009  |  Haber A  |  Flash TV

Flash TV; Seçime Doğru

Melih Gökçek, Flash TV'de canlı yayınında sunucunun "gıda paketleri bozuk olduğu söyleniyor" demesi üzerine 5 koli gıda paketini canlı yayında getirterek test etti. Bakın neler oldu? 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün gece Flash Tv'de Yalçın Çakır'ın sunduğu seçime doğru özel proğramında projelerini anlattı.

Sunucu Çakır'ın 'Sayın Gökçek, gıda paketlerinde peynirin bozuk olduğu, helvanın sert olduğu yönünde Cumhuriyet gazetesinde haber çıktı, yorumunuz nedir" şeklinde sorusu üzerine Gökçek, bürokratlarına canlı yayında talimat vererek 5 koli gıda paketinin canlı yayına getirilmesini istedi. Kolilerin canlı yayına gelmesi ile birlikte Gökçek, önce bozuk olduğu iddia edilen peynir kutusunu açtı. Peynir'i önce kendi sonra Çakır'a tatması için sunan taze olup olmadığını Çakır'dan tüm Türkiye'ye söylemesini istedi.

Gökçek, Cumhuriyet gazetesinin bu tür haberleri yapmasını normal karşıladığını anlatarak, "Böyle bir şey olamaz. Bu haber Cumhuriyet gazetesinin tezgahı. Öncelikle gıda paketlerinin içindeki yiyecekler Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık işlerinde kontrol edilir. Ben bu konuda çok hassasım. Malzemeleri kontrol etmek zorundayım. Öncelikle peynir ve zeytin'i ben kendim açarım" şeklinde cevap verdi.

Daha sonra Gökçek, zeytin ve helvanın paketlerini açarak taze olup olmadığını kontrol etti.

Not: Haberde Seçime doğru programını benim sunduğum belirtiliyor. Ancak bu programı → Yılmaz Tunca ile beraber sunduk.