Yüksel Aytuğ; Sabah Gazetesi; Köşe Yazarı
KÖŞE YAZISI

Bu da çakma Ebru Gündeş

Ekim. 10, 2009  |  Yüksel Aytuğ  |  Sabah Gazetesi

Her Cevhere Altın

Flash TV'de "Her Cevhere Altın" adında yeni bir yarışma programı başladı. Acun Ilıcalı'nın yakında ekrana süreceği "Yetenek Sizsiniz" yarışmasının kötü bir provasını andırıyor.

Daha doğrusu, Acun'un yarışmasının "Yeteneksizsiniz" hali... Halkımız ekranda şöhret yakalamaya pek hevesli ya, bu nedenle yarışmacı sıkıntısı
çekilmiyor. Her gün sıra sıra vatandaş "şansını denemek için" Flash TV stüdyosunun önünde kuyruk oluyor.

Ama yarışmayı izleyen aklı selim insanlar Türkiye'de yaşayanların yetenekleri, sanata yatkınlıkları ve espri kabiliyetleri konusunda eğer benim gibi derin bir umutsuzluğa kapılmak istemiyorlarsa, bu programı izlemesinler.

Zira, "şov yapacağım" diye sahneye gelenler insana parmak ısırtıyor. Ama hayranlıktan değil, sinir ve can sıkıntısından... "Türkiye'nin en zor beğenen, en kıt not veren jürisi" olarak anons edilen Heyet-i Umumi'de (Bülent Ersoy'a bir telif ücretim daha doğdu) Flash'ın gediklisi Yalçın Çakır, Popstar Mehtap ve yapımcı Tülin Ünver var.

Sunuculuğu ise bir dönem Seda Sayan'ın programındaki "Mülayim" tiplemesiyle tanınan Cengiz Çimen yapıyor. Benim izlediğim bölümde Reşat Gümüştaç isimli bir yarışmacı vardı. Ebru Gündeş'i taklit ettiğini sanıyordu.

Müzik zaten play back olarak veriliyordu. Reşat da yırtmaçlı elbisesiyle
oradan oraya koşturup, ağzını kıpırdattı. Jüri değerlendirmesi sırasında Yalçın Çakır "Ebru Gündeş'e hiç benzemiyorsun" dedi.

Mehtap her zaman olduğu gibi bombayı patlattı: "Evet, bu, Ebru'dan daha güzel!.." Vallahi kavgada söylenmez. Mehtap, "Popstar Alaturka"daki sert eleştirilerin intikamını bir nefeste alıverdi!.

.Yazıya bağlantı; Sabah Gazetesi