Matrax; Zeki Kayahan Coşkun
HABER

Yalçın Çakır'dan çok ağır sözler

Aralık. 21, 2009  |  Matrax  |  Medya Faresi

Yalçın Çakır'dan çok ağır sözler

Cumartesi akşamı SkyTurk TV'de yayınlana Matrax programına televizyoncu Yalçın Çakır, Best Model güzellik yarışması ikincisi Tuğçe ve ses sanatcısı Aydilge katıldı. Stüdyoyu dolduran üniversite öğrencilerinin pankartlar ve ayakta alkışlarıyla stüdyoya giren Yalçın Çakır ilgi karşısında şaşırdı.

"Ben yaptığım herşeyin arkasında duruyorum" diyen Yalçın Çakır, vajinusmus konulu videolar gösterilmeye başlayınca adeta patladı. "Niye gülüyorsunuz arkadaşlar. Bu bir hastalık. Devlet devlet olaydı da bu hastalar bana gelip, benim aracılığımla sorunlarını çözmek sorunda kalmayaydı" dedi. Ardından da, "ünlülerin, şöhretlerin, sanatcıların ve kendisini sanatcı sananların aldatmaları, birbirleri ile eş değştirmeleri, alenen sevişmeleri, dötlerini, bacak aralarını açıp göya yakalanmış gibi poz vermeleri olay olmuyor, Dizilerde insanların anasını, bacısını, arkadaşının, dayısının karısını düzmesi sağıklık olmuyor da benim gariban halkımın programıma gelip sağlık sorunlarını konuşması aşağılayıcı oluyor öyle mi? Asıl sapık olanlar kimler halk bunu çok iyi biliyor. Utanıyorum bazılarını izlerken" dedi.
 
Sunucu Yalçın Çakır'ın bu tepkisi üzerine soruyu sorduğuna da soracağına da pişman oldu ve sonunda stüdyo konuklarına tezahürat yaptırarak Yalçın Çakır'ı susturabildi. Ancak tepkisini sürdüren Yalçın Çakır, bundan böyle programlarında protesto amacıyla uç noktada cinsel içerikli konuk ve konuk almayacağını söyledi. Matrax'ın neşeli sunucusu Zeki'nin, "Kimi protesto edeceksin abi" demesi üzerine Yalçın Çakır şunları söyledi;
 
- "Bunca yıldır en uç noktada programlara imza atan benim ama yastıklı, destekli, kramponlu seks hiç aklıma gelmemişti... Bu senaristleri, bu yaratıcı arkadaşları kadroma dahil edeceğim. Arkadaşlar bizim temel ahlak ve aile değerleimiz var. Bu diziler sayesinde hiç birisi kalmadı. Ben pes ettim, çekiliyorum. yerimi bu dizilerin senaristlerine, oyuncularına bırakıyorum. Seks, sevişme, ensest, öpüşme, en allangirilli ahlaksızlıların olmadığı dizi ve film iş yapmıyor, haber olamıyor. Yani vatandaşın izleme ve beğenme talepleri hangi noktaya getirildi düşünün artık..."
 
- "Dizilerin alayında öpüşmeden, sevişmeden reyting alamaz oldular. Çatır çatır bip bip bip yapıyorlar. Tüm hastalıklı ilişkilerini, aile içi cinsellik hastalıklarını uygulamalı sergiliyorlar. Sapık olan bana gelen konuklar mı, bunlar mı arkadaşlar..."
 
Stüdyodaki diğer konukların itiraz etmesi üzerine ortam bir anda gerildi. Sanatcı Aydilge'nin, "ne alakası var" itirazı üzerine Yalçın Çakır, "alın gazetelerin haftasonu eklerini, magazin sayfalarına, programlarına ve reytingi en yüksek olan dizilerin içeriklerine bakın" dedi. Tartışmayı soru değiştirerek engelleyebilen Matrax Zeki, "Yalçın abi seninle evlenmek isteyenlerden tehditler aldığın doğru mu. Çok yakışıklı bir adamsın. Hatta Belçikadan bile tehdit gelmiş. Doğru mu?" dedi. Yalçın Çakır bu soruya şaşırarak, "Bunu nereden duydunuz. Doğru ama benim yanımda çalışan bayanlar, ekrandaki izleyicilerim ve program konuklarımın tamamı bacımdır. Onlara başka gözle bakamam. Hepsi bacım ve kardeşimdir. Biz Anadolu delikanlısıyız. Böyle gördük, böyle büyüdük, böyle de yürüyeceğiz" dedi.
 
Stüdyoda bulunan öğrencilerden büyük alkış alan Yalçın Çakır, 4 Ocak 2010 günü başlayacak yeni programında çok farklı, renkli ve aykırı bir formatla ekrana çıkacaklarını söyledikten sonra isim vermeden son zamanlarda içeriğinden çok fotograflarıyla göndem yaratan bir röportaja gönderme yaptı. 
 
Çakır çok tartışma yapacak şu sözleri sarf etti;
 
"35 yıllık gazeteciyim. Ama mesleğin bu kadar ucuzladığına çok az tanık oldum. Bakın burada onlarca öğrenci var, İletişim fakültelerinden, gazetecilik okullarından geliyorlar. Ama iş yok. Ancak birileri kafadan röportajcı oluyor. Kafadan gazetecilik kapıyor. Kafadan program sunmaya başlıyor. Çıplaklıkları, sevişmeleri, öpüşmeleri, aptallıkları, boşlukları, seviyesizlikleri kariyer vesilesi oluyor. Birileri hırçınlığı, hakaretleri ve saldırganlığı ile saygı gördüğünü, büyük gazeteci olduğunu sanıyor. Ne yapalım, bugünlerde geçecek. Bunların yaptıklarını görünce gazeteciyim demeye utanıyorum artık..."
 
"Neden bu kadar tepkilisin" sorusu üzerine Yalçın Çakır kahkahalar atarak, "Ozan değilim, göğüslerim de kıllı değil... Yazıklar olsun, hale bak, geldiğimiz noktaya, seviyeye bak... Hepsini alkışlıyorum. Onları da onlara bu olanakları tanıyan çok değerli meslek erbablarımı da... Afferim sizlere. Bravo. Popüler liboşlarım benim. Devammm.."
 
Zeki Kayahan Coşkun, televizyoncu Yalçın Çakır'ın alaycı bir tavırla sürsürdüğü konuşmasını, "Yalçın abiiii. Benden rol çalma. Susssss... Programı ben yönetiyorum... Reklamlara gidiyoruz" diyerek sonlandırabildi.

Yalçın Çakır'dan canlı yayında çok tartışılacak sözler;
 
- "Bazı televizyon dizileri nedeniyle cinsel içerikli programları bıraktım. Onlar daha iyisini yapıyor..."
- "Önüne gelen röportajcı oldu. Bunların yaptıklarını görünce gazeteciyim demeye utanıyorum artık..."
- "Ozan değilim, göğüslerim de kıllı değil ki. Kim beni ne yapsın ki..."
- "Ekranlar birbirinin kopyası kolpa programlarla doldu. Yazık bu iş bu kadar ucuzlatılmamalıydı..."
- "Bunca yıldır en uç noktada programlara imza atan benim ama yastıklı, destekli, kramponlu seks hiç aklıma gelmemişti..."

- "Dizilerin alayında öpüşmeden, sevişmeden reyting alamaz oldular. Çatır çatır ....... yapıyorlar. Tüm hastalıklı ilişkilerini, aile içi cinsellik hastalıklarını uygulamalı sergiliyorlar. Sapık olan bana gelen konuklar mı, bunlar mı arkadaşlar..."

Yazıya bağlantı; Medya Faresi