Melike Güner
HABER

Melike Güner isyan etti; "Ben heteroseksüelim..."

Şubat. 19, 2010  |  Haber Vitrini  |  Yüzleşme

Melike Güner isyan etti; "Ben heteroseksüelim..."

Sabah Gazetesi magazin yazarlarından Yüksel Aytuğ, "Doktorlar" dizisindeki "Zenan" karakteri ile ünlenen Melike Güner'le ilgili bir iddiayı köşesine taşıdı...

İşte Aytuğ'un bugünkü köşesi: 

Olayı geçen haftadan beri merakla takip ediyorum. Yalçın Çakır'ın Flash TV'de sunduğu "Yüzleşme" programına başvuran bir aile, evli ve iki çocuk annesi kızlarının çok ünlü bir dizi oyuncusu kadına kaçtığını iddia ediyordu. 

Kızlarının bilgisayarından alınmış fotoğrafları ve yazışmaları da Yalçın Çakır'a teslim etmişlerdi. Çakır, Nuray Polat adlı evli kadının, söz konusu oyuncuyla birlikte çekildiği iddia edilen "samimi" fotoğraflarını "sansürleyerek" ekrana taşıdı ve üç gün boyunca ismini açıklamaktan ısrarla kaçındı. Ancak önceki gün canlı yayında Nuray Polat'ın annesi Fatma Uludağ, bu oyuncunun "Doktorlar" dizisindeki "Zenan" karakteri ile ünlenen Melike Güner olduğunu açıkladı. Daha sonra ekrana Güner'in fotoğrafı verildi. Ancak Yalçın Çakır, elinde bulunan ve iki kadını dudak dudağa gösteren fotoğrafları yayınlamayacağını belirtti. 

Anne ise oyuncu Güner'in kızını kandırdığı iddiasındaydı. Aile, 2 yaşındaki kızıyla birlikte evi terk eden Nuray'ın başına kötü bir olay gelmesinden endişeliydi. Fatma Polat, "Melike Hanım, kızıma 'Ben nişanlımdan ayrıldım, sen de kocandan ayrıl' diye baskı yapıyormuş. Kızım bana bütün bunları anlattı. Zaten telefonda konuştuklarını, mesajlaştıklarını da biliyorum. Kızımın bütün arkadaşlarına ulaştım, bir tek Melike Hanım'a ulaşamadım. Kızım mutlaka onun yanındadır" diyerek, ciddi bir iddia ortaya attı. Yalçın Çakır ise sözkonusu konuşmaların şimdilik sadece bir "iddiadan" ibaret olduğunu, kanallarının ve kendisinin kimseye leke sürmek gibi bir amaçları olmadığını söyledi. 

Anne Fatma Uludağ, kızına ve Melike Güner'e canlı yayında çağrıda bulunarak, kızının eve dönmesini istedi. Bu arada evden kaçan Nuray Polat'ın, evlilik resimleri ile son fotoğrafları arasında büyük bir fark olduğu, Polat'ın giderek kendini "Zenan"a benzettiği ve hatta doğan kız çocuğuna "Gizem Zenan" ismini verdiği de ortaya çıktı. Çakır'ın canlı yayında yaptığı tüm anonslara rağmen, oyuncu Melike Güner'e ulaşılamadı ve ondan bilgi alınamadı. Oyuncu Melike Güner ise dün bazı gazeteler ve internet sitelerinde yayınlanan açıklamasında sözkonusu şahısları tanımadığını, heteroseksüel olduğunu ve karşı cinse ilgi duyduğunu, dizi sırasında oyunculardan B. ile beraberlik yaşadığını, ilgili kişilere dava açacağını belirtti. Programa Melike Güner'in nişanlısı olduğunu söyleyerek bağlanan kişi ise Yalçın Çakır'a "Siz program değil, işportacılık yapıyorsunuz. RTÜK uyuyor mu?" deyince, sesi canlı yayından alındı. Ben bu satırları kaleme aldığım sırada "Yüzleşme" nin çarşamba günkü yayını henüz başlamamıştı. Bakalım bu "sansasyonel" iddianın sonu nereye varacak. (Yüksel Aytuğ)

 

Yazıya bağlantı; Haber Vitrini