Sina Koloğlu; Milliyet Gazetesi; Köşe Yazarı
KÖŞE YAZISI

Ekranların fenomeni

Temmuz. 9, 2010  |  Sina Koloğlu  |  Milliyet Gazetesi

Fenomen isimden yeni bir program

HARRY POTTER ÇAKMASI
Cine5 kanalında fantastik bir film var. Çocuklara yönelik deniliyor ama “Çocuk korkar” sözleri de ediliyor. Yorumlar, filmin sıkıcı, senaryonun zayıf, oyunculukların başarısız olduğu yönünde hemfikir. Harry Potterlar’a bayağı bir gönderme yapıldığı söyleniyor. Ama onun yanına yaklaşmasının mümkün olmadığı vurgulanıyor. Yine de bu tarz yapımlardan hoşlananlar, hani ‘illa keşke böyle bir film olsa’ diyenleri düşünerek notlarımın arasında aldım. (21.00)

GÜNDEM

ÇARKIFELEK’Lİ   STAR TV ZİRVEDE! 
Rafet El Roman, Yusuf Güney ve Saba Tümer’le eğlencenin doruklara ulaştığı program, tüm kişilerde 4.1 reyting, 15.2 share: AB Sosyo Ekonomik Statü’de ise, 3.7 reyting, 14.3 share alarak günü birinci program olarak kapadı. Bu beklenen bir son. Yani Star doğru bir karar verdi. Mehmet Ali Erbil her daim televizyonların vazgeçilmez şovmenidir. 

İNTERNET DÜNYASINDA DİZİ ÖDÜLLERİ
Altı yıldır yayın hayatında olan ve dizi filmlerle ilgili, oyuncusundan içeriğine, yönetmeninden yapım firmasına kadar geniş bir paylaşım platformu olan DiziFilm.Com, 2010 yılının Drama ve Komedi ana başlıklarıyla dizi, kadın oyuncu ve erkek oyuncusunu seçti. Sadece DiziFilm.Com Üyelerinin oylayabildiği ankete toplam 23 bin 370 kişilik katılım sağladı. Sonuçlar şöyle; 
En İyi Drama Dizisi: Gönülçelen, 1893 oyla, tüm oyların % 39.35’ini alarak birinci oldu.
En İyi Komedi Dizisi: Geniş Aile, 869 oyla, tüm oyların %32.32’sini alarak birinci oldu.
En İyi Drama Kadın Oyuncu: Tuba Büyüküstün, 2648 oyla, tüm oyların  % 42.72’sini alarak birinci oldu.
En İyi Drama Erkek Oyuncu: Cansel Elçin, 1673 oyla, tüm oyların % 37.27’sini alarak birinci oldu.
En İyi Komedi Kadın Oyuncu: Binnur Kaya, 1334 oyla, tüm oyların % 51.41’ ini alarak birinci oldu.
En İyi Komedi Erkek Oyuncu: Ufuk Özkan, 589 oyla, tüm oyların % 22.77’sini alarak birinci oldu.

FENOMEN İSİMDEN YENİ BİR PROGRAM
Flash TV’de hazırladığı programlarla bugüne kadar 20 binin üzerinde vatandaşın sorununa çözüm sağlayan Yalçın Çakır yepyeni bir programa başlıyor; Politik Reality.

Ülkemizin tüm illerinin, ilçelerinin belediye başkanlarıyla, büyük şehir belediye başkanları programa çağrılıyor.

Hafta içi her gün saat 15.00-15.45 arası canlı olarak yayınlanacak programda, belediye başkanları bugüne kadar yaptıklarını ve yapacaklarını anlatacak. Bir Yalçın Çakır klasiği olmaya aday yani.

CHP LİDERİ SHABER TV’DE. BU BİR İLK!
Anayasa mahkemesi kararını açıkladı 12 Eylül’de referandum var. Cumhuriyet Halk Partisi kararı nasıl değerlendiriyor? CHP’nin referandumda tavrı değişecek mi? CHP daha demokratik bir Türkiye için hangi politikaları üretiyor? Türkiye’nin sorunlarına Cumhuriyet Halk Partisi’nin çözümleri neler? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Günlük’te açıklıyor. Uzun bir aradan sonra ilk defa CHP lideri Samanyolu Haber’de yayına katılıyor. (21.00) 

BİR FİLM HABERİ 
Mahmut-Ahmet Kayımtu ve Ziyad Candan tarafından kurulan Barakuda Film, yapımı ‘Vay Arkadaş Manik, Tik, Dildo’ yeni sezona hazırlanıyor. Filmin yönetmenliğini Gümüş, Genco gibi yapımlarla tanınan Kemal Uzun üstleniyor. Çekimler önümüzdeki günlerde başlayacak. Kadroda Demet Evgar, Mete Horozoğlu (Dildo), Fırat Tanış (Tik), Ali Atay (Manik), Rasim Öztekin, Fırat Doğruloğlu, Bihter Dinçel, Pamela Spence, Mustafa Üstündağ, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar var. Müziklerini ise Multitap hazırlıyor.

Yazıya bağlantı; Milliyet Gazetesi