Ricoh GR II 1
BODY İNCELEMESİ

Ricoh GR II kamera İncelemesi ve tüm özellikler

Body  |  Review  |  İnceleme

ORTALAMA

90

İYİ

Kompakt kamera segmentine yeni bir soluk Ricoh GR II

GENEL BAKIŞ; Ricoh GR kompakt dijital fotoğraf makinesinin yeni versiyonunu duyurdu. GR II, £ 599,99 bir fiyat etiketi ile Temmuz ayı ortasında satışa sunulması bekleniyor. Makinenin en öenmli özelliklerinden birisi, sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşmak için yeni kablosuz işlevselliği. Ricoh GR II, APS-C boyutlu görüntü sensörü ve sabit geniş açı objektifle gelecek.. Wi-Fi ve NFC eklemeleri ile akıllı telefon akıllı telefonlarla senkronizeli olarak da kullanıılabileck (Örneğin uzaktan çekiim vb...)

Ricoh kamera ile ilgili yaptığı basın duyurusunda makinenin önemli özeliklerini ööne çıkartaka bu segmentteki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

Ricoh GR II 2

Ricoh GR II

RICOH GR II Tanıtımı

Büyük bir görüntü sensörüne sahip, üst seviye dijital kompakt kamera... Ayrıca en önemllisi Wi-Fi ve NFC fonksiyonları ile ilk GR-serisi bu modeli akıllı telefonunuzla senkronize ederek sosyal medya paylaşımları gerçekleştirebileceksiniz.

RICOH, GR II dijital kompakt fotoğraf makinesinin özellikle street photography (Sokak Fotoğrafçılığı) için mükemmel olduğunu duyurdu. PENTAX dijital SLR fotoğraf makinelerinde kullanılan boyuta eşit büyük gbir örüntü sensörü ile yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü kayıtlar yapabileceksiniz. Yani RICOH, kompakt kamera ile DSL bodynin birleşimi olduğunu iddia ediyor GR II'nin....

Ricoh GR II 3

Ricoh GR II

Taşınabilir yüksek kalite

Olağanüstü görüntü kalitesi ve üstün taşınabilirlik özelliklerinin yanı sıra 2013 yılında tanıtılan GR serisinin yeni versiyonu olan RICOH GR II yenilikleri de bünyesinde barındırıyor.

Akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar ile kolay eşleştirme için Wi-Fi ve NFC (Yakın Alan İletişimi) işlevleri ilk kez GR serisi bir modelde yer alıyor. Bir kaç önemli özellik sıralarsak şöyle;

. Yüksek performanslı lens

. APS-C boyutlu CMOS görüntü sensörü

. GR MOTOR V netleme motoru.

. Farklı Modlar; AWB (Otomatik Beyaz Dengesi)

. Altı efekt modları

. Harici flaş ünitesiyle birlikte kablosuz flaş fonksiyonu

Ricoh GR II 4

Ricoh GR II


Stiller de öne çıkıyor

GR II aynı zamanda farklı işlevler ve fotoğraf stillerini desteklemek için iki uygulama seçeneği ile kullanıcılara sunulacak:

. Uzaktan bir mobil cihaz ekranından kameranıza çeşitli komutların gönderilmesini ve kolayca ayarlanmasını sağlarsınız.

. Sanki kameranın LCD ekranında işlem yapıyormuş gibi ; başka bir cihaza görüntü aktarmak ve daha büyük bir ekranda bunları taramak veya sosyal medya gibi oortamlarda paylaşmayı kolaylaştırıcı yapı.

. PENTAX dijital SLR modelleri le senkronizasyon.

Ricoh GR II - 5

Ricoh GR II

VİDEO


AYRINTILI BAKIŞ;

  • 1. Yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntü için GR 18.3mm F2.8 lens
  • · GR II (35mm formatında) 28mm odak uzunluğuna sahip bir kompakt yüksek performanslı GR objektife sahip. Görüntü alanının kenarlarında keskin, yüksek kontrastlı görüntüler üretilirken objektif, iki yüksek hassasiyetli küresel olmayan optik elemanları ve yüksek refraksiyon, çarpıtmalar ve renk sapmalarını en aza indirmek için düşük dağılımlı cam elementi içeriyor.
  • Dokuz bıçaklı iris diyafram ile objektif sayesinde güzel bokeh efektleri elde edebilirsiniz.
  • · Manuel veya otomatik olarak kontrol edilebilir bir ND (Nötr Yoğunluk) filtresi mevcut.
  • 2. Büyük görüntü sensörü ve GR MOTOR V, yükseltilmiş AWB kontrolü ve yüksek duyarlıklı gürültüsü telafisi (Düşük gren) olanağı.
  • · GR II yaklaşık 16.2 efektif megapiksele sahhip APS-C boyutlu CMOS görüntü sensörüyle geliyor. PENTAX'ın dijital SLR modellerinde kullanılan sensördeki özelliklere eşit bir sensör bu.
  • · Yüksek performanslı GR MOTOR V sayesinde ISO 25600 seviyelerine çıkabiliyorsunuz.
  • 3. İlk kez bir GR serisi modeldei Wi-Fi ve NFC fonksiyonları kullanılmış.
  • · GR II, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar ile kablosuz bağlantı için Wi-Fi fonksiyonları ile donatılmış olarak geliyor. Aynı zamanda mobil cihazlar ile kolay eşleştirme için NFC (Yakın Alan İletişimi) işlevleri ile uyumlu.
  • Daha fazla bilgi için, Ricoh Imaging web sitesi TIKLA

Fiyat; 2016 Mayıs - 629.00 Dolar / ABD BH

Nereden Alınır; İncele

Üretici: Ricoh

Body sayfası: Ricoh

Yararlanılan kaynaklar; Kullanım klavuzu ve inceleme araştırmaları.

Rİcoh GR ii ile çekilmiş örnek fotoğraflar; TIKLA

DEĞERLENDİRME

ISO 95
Piksel 98
Pozlama 98
Netleme 99
Ergonomi 98

98

ÇOK İYİ

Artıları (+): 12 FPS, 14 bit, 153 AF, 4K, Yuvalar

Eksileri (-) Güç anahtarı kilidi, LCD Parlaklık konrolü, Wi-Fi

NETWORK

Bumerang - Yazarkafe

Flickr