Canon BG-E11 Battery Grip
EKİPMAN İNCELEMESİ

Canon BG-E11 Battery Grip; EOS 5D Mark III, 5DS, 5DS R

Grip  |  Review  |  İnceleme

ORTALAMA

95

CANON

Canon EOS 5D Mark III, 5DS, 5DS R bodylerle uyumlu orijinal Canon grip incelemesi.

GENEL BAKIŞ; Bir bodye battery grip neden takılmalı? Önce bu soruya yanıt bulmalısınız. Yani sizin bodynize grip gerekli mi? Eğer ayda, yılda bir çekime çıkıyorsanız ve bodynizde kullandığınız piller sağlamsa size bir battery grip gerekmiyor. Sık sık fotoğraf çekiyorsunuz ama bu işi para için değil de hobby olarak yapıyorsanız size de battery girp gerekmiyor. "Ya arkadaş battery griple body çok daha güzel gözüküyor. Öyle havalı havalı takıp dolaşayım" diyenlerdenseniz e, keyiniz bilir. Paşa paşa ödersiniz parayı ve atarsınız havanızı. Ama unutmayın orijinal Canon BGE-11 battery girp neredeyse orta halli bir body fiyatına. Canon BG-E11 Battery Grip yurtdışında yaklaşık 400 dolar civarında. Ülkemizde kur farkı, vergi vs derken neredeyse 900 TL civarında satılıyor. Karar sizin...

Bir de başka açıdan bakalım. Eğer fotoğraf çekim işini profesyonel olarak yapıyorsanız yani bu işten para kazanıyorsanız bir battery girp mutlaka edinin. Uzun soluklu çekimlerde hayat kurtarır. İster düğün, özel gün, doğum fotoğrafçısı olun, ister yıldız fotoğrafı da çeken bir doğa fotoğrafçısı; size grip gerekli. Ya da profesyonel haber fotoğrafçısı iseniz grip her türlü can kurtarır.

Öneri: Doğrusu body markanız ne ise aynı markanın ürettiği battery grip kulllanmaktır. Ancak daha ekonomik çözümlere de yönelebilirsiniz. Farklı firmaların kaliteli ama daha uygun fiyatlı ürünlerini de aşağıdaki kıyaslama tablosuna ekledim. Ayrıca inceleme sayfalarımızda diğer markaların ürünlerini de detaylı olarak ele aldım ya da alacağım.Yazarın notu - Yalçın Çakır

SAĞLIĞINIZA DİKKAT;

İçi pilli battery grip, bodynin ağırlığını ciddi şekilde arttıracağından dolayı omuzunuza, boynunuza, belinize dikkat. Uzun süreli body+lens taşımalarda sağlığınıza zarar verebilir. Canon BG-E11 Battery Grip yaklaşık 310 gram. Buna body ve lens de eklerseniz ortaya ciddi bir ağırlık çıkacaktır. Yani hesap şöyle;

Grip ( BG-E11): 310 gram

Body (Mark iii); 860 gram

Lens (70-200mm L IS USM II f/2.8); 1.49 kilogram

Toplam: 2 kilo 660 gram

Boynunuzda ya da omuzunuzda bu ağırlıkla 3-4 saat dolaştığınızı düşünün. Kararı ona göre verin. Ama siz şimdi diyeceksiniz kki; "Siz dolaşmıyor musunuz?.."

Evet... Biz haberciler gerektiğinde çift body ve lensler + çanta ile dolaşıyoruz ama buna mecburuz :)) Ve fırsat bulursak da dinleniyoruz. Örnek şağıda...

Yalçın Çakır

Fotoğraf: Yalçın Çakır - Haber takibinde gaz fişeğiyle bacağından vurulduktan sonra sığındığı dükkanda dinlenirken.

Şimdi gelelim Canon BG-E11 Battery Grip'e. Öncelikle çok kaliteli, sağlam, işlevsel ve ergenomik bir ürün. Body ile tam anlamıyla bütünleşiyor ve üzerindeki düğmelerle hem yatay hem de dikey konumlarda tüm işlevleri yerine getirebilirsiniz.

ÖZELLİKLER...

5D Mark III Kamera Canon BG-E11 Battery Grip Canon EOS 5D Mark III için özel olarak tasarlanmış gelişmiş ergonomi ile isteğe bağlı batarya grip olduğunu. Kullanıcıların bir seçim ya da iki LP-E6 pil paketleri yüklemenizi sağlar.

İki paketleriyle, zaten etkileyici pil ömrü, tek bir LP-E6 paketi kamera ile karşılaştırıldığında, iki katına çıkarılır. Daha fazla güç kullanmak modları işletim - Kameranın film modu veya Live View modunda yararlanarak bu özellikle yararlıdır. Buna ek olarak, birlikte pil dergisi ile, ayrıca altı adet AA pil kapalı kamerayı çalıştırabilirsiniz.


MrCheesyCam© Canon BG-E11 Battery Grip Overview

BG-E11 ayrıca bağımsız veya fotoğrafçı, özellikle dikey fotoğraf çekmek için, kamera kullanımını geliştirmek için ihtiyaç duyduğu kapalı olabilir tam dikey çekim kontrolleri sağlar. Bu aynı zamanda işletme denetimleri çok sayıda vardır: deklanşöre Ana Dial, multi-denetleyici, AF nokta seçimi düğmesi, AE / FE kilidi düğmesi, AF start düğmesine ve çok fonksiyonlu düğmesi.

Canon BG-E11 Battery Grip

Fotoğraf: bhphotovideo© Canon BG-E11 Battery Grip

Öneri: Alternatif ürünleri de muutlaka iinceleyin ve fiyat araştırması yapmadan alışverişe çıkmayın.Yazarın notu - Yalçın Çakır

Canon BG-E11 Battery Grip içine kamera pili yerine şarjlı kalem pil de yerleştirebiliyorsunuz. Bunun için özel adaptör de kutu içeriğinden çıkıyor.

OEM
OEMOEM
 • Mark III
 • 2 batarya
 • Pil yuvası
 • Yatay/Dikey
 • Plastik
 • Orta Kalite
 • REFLEKS
ARA
SANGER
SangerSanger
 • Mark III
 • 2 batarya
 • Pil yuvası
 • Yatay/Dikey
 • Plastik
 • Orta Kalite
 • HEPSİBURADA
ARA

Grafik / Kıyaslama tablosu: Yalçın Çakır© Canon ve diğer markalar BG-E11 Battery Grip karşılaştırma tablosu..

İNCELEMEDEN ALMAYIN;

Sizlere önerim; inceleme çok önemli ama saha çalışması daha önemli. Sakın ola ki bir ürünü fotoğraflarına ya da videosuna bakarak almaya karar vermeyin. Aşağıdaki linklere tıklayarak Türkiye'nin hangi ilinde iseniz oradaki satıcı bilgilerine ulaşıp doğrudan giidip deneyerek satın alma yapın. Giderken yanınıza da bodyleriniz ve lenslerinizle tüm aksesuarları alın üşenmeden deneyip öyle emin olun. Hem cüzdanınızı hem de sağlığınızı koruyun.

İşte SATICILAR bağlantısı;

Türkiye'deki satıcılara buradan   →  ulaşabilirsiniz.

Avrupa ya da diğer kıtalardaki satıcılara buradan   →  ulaşabilirsiniz.

Canon BG-E11 Battery Grip

Fotoğraf: bhphotovideo© Canon BG-E11 Battery Grip

UYUMLU BODYLER;

- EOS 5DS R Yenilenmiş
- EOS 5D Mark III Gövde
- EOS 5DS Gövde Yenilenmiş

Canon BG-E11 Battery Grip orijinal web sitesini incelemek için → buraya tıklayın.

Canon BG-E11 Battery Grip

Fotoğraf: martinbaileyphotography© Canon BG-E11 Battery Grip

NEREDEN ALINIR?

Türkiye'deki satıcılara buradan   →  ulaşabilirsiniz.

Avrupa ya da diğer kıtalardaki satıcılara buradan   →  ulaşabilirsiniz.

FİYAT/ KALİTE

Fiyat 70
Kalite 98
Ergonomi 99
Ağırlık 95

95%

ÇOK İYİ

Kaliteli, sağlam, ancak pahalı.

NETWORK

Bumerang - Yazarkafe

Flickr