Sony FE 24-70 mm F2,8 GM
LENS İNCELEMESİ

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Lens  |  Review  |  İnceleme

ORTALAMA

98

MÜKEMMEL

Profesyonel lens arayanlar için çok iyi bir lens Sony Pro 24-70mm

GENEL BAKIŞ; Taviz vermeyen tasarım ve teknoloji sayesinde bu sabit F2,8 zum lens, mevcut ve gelecekte piyasaya sürülecek yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesi gövdelerinin tüm potansiyelinden yararlanabilir. 24 mm - 70 mm netleme uzaklığı aralığını kapsayan bu eşsiz standart zum; portre, manzara, anlık çekim ve daha fazlasında üstün görüntü kalitesi gereken durumlar için ideal tercihtir.

Yeni geliştirilen XA (aşırı asferik) lens parçası, üstün yüzey hassasiyetiyle köşeden köşeye etkileyici çözünürlük ve tüm zum aralığında ayrıntı sunmakla kalmaz, aynı zamanda birçok fotoğraf durumunda güçlü ve yaratıcı bir araç olarak kullanılabilecek kusursuz, yumuşak bokeh efektleri oluşturmada önemli bir rol oynar.

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Her netleme uzaklığında parlak, hızlı F2,8

Optik yolda bulunan bir ED (Ekstra Düşük Dağıtma) ve bir Süper ED cam parça, nefes kesici doku ve ayrıntılar için öznel çözünürlüğü en üst düzeye çıkarırken eksenel ve yanal renk bulanıklığını kontrol altında tutarak yapay renklerin olmadığı, gerçekçi ve doğal görüntülere ulaşmaya yardımcı olmak için en yüksek standartlarda tasarlanmıştır.

9 yapraklı diyafram açıklığı, bokeh efektini güzelleştirir
Yumuşaklığın yanı sıra vurgulara doğallık da kazandıran 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı tasarımı, bu lensin bokeh efektlerinin dikkat çekici güzelliğini daha da geliştirir.

Sabit F2,8 maksimum diyafram açıklığı sayesinde pozlama ayarları, düşük ışıkta çekim yapmak veya hareketi donduran deklanşör hızlarına ulaşmak için tüm zum aralığında sabit tutulabilir. Her diyafram açıklığı veya netleme uzaklığında harika görüntü kalitesi elde edilir.

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Yüksek hızda hassas netleme

Doğru netleme için geniş diyafram açıklığına sahip lensleri olağanüstü yüksek hassasiyetle konumlandırmaya ek olarak, Doğrudan Sürücülü SSM (DDSSM) sistemi yanlış hareketleri en aza indirir. Gelişmiş kontrol sistemi ve iyileştirilmiş algoritmalar ise AF çalışma hızını geliştirir. Akıcı ve sessiz çalışan DDSSM, fotoğrafların yanı sıra videolar için de avantajlı bir teknolojidir.

Parmak uçlarıyla çok yönlü netleme kontrolü

İstediğiniz çekimi yapabilmek için değişen çekim koşullarına hızla ayak uydurabilmeniz gerekir. Kolayca erişilebilen bir konumda bulunan manuel/otomatik netleme modu düğmesi ve netleme tutma düğmesi, çok çeşitli nesne ve ortam için çok yönlü, profesyonel kontrol sağlar.

Olağanüstü netlik ve kontrast

Sony'nin orijinal Nano AR Kaplaması, özellikle arkadan ışık alan ortamlarda parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastırır. Bunun sonucunda, fotoğraf çekilebilecek her türlü durumda sürekli olarak yüksek kontrast ve geniş aralıklı derin siyahlara sahip netlik elde edilir.

Zum kilidi, taşınabilirliği artırır

Zum lensler ağırlıkları nedeniyle taşıma sırasında kimi zaman uzayabilir; bu da yanlışlıkla zarar görmeleri riskini artırabilir. Zum mekanizmasını kilitlemek için basit ve güvenli bir yol sunan zum kilidi düğmesi, lensin güvenli ve rahat bir şekilde taşınmasını sağlar.

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Sony FE 24-70 mm F2,8 GM

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Zorlu koşullarda maksimum koruma ve güvenilirlik sağlamak için toz ve neme karşı titizlikle uygulanmış yalıtım önlemleri bulunur. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Parasoleyi kilitleme ve ayırma

Parasoley kilidi mekanizması, lensi taşırken parasoleyin yanlışlıkla çıkmasını önler. Parasoleyi ayırma düğmesi ise gerektiğinde parasoleyi söküp değiştirmeyi kolaylaştırır.

VİDEO

AYRINTILI BAKIŞ;

  BAĞLANTI
  Sony E mount
  BİÇİM
  35 mm full frame
  ODAK UZAKLIĞI
  24-70 mm
  OBJEKTİF GRUPLARI/PARÇALARI
  13 / 18
  GÖRÜŞ AÇISI (35 MM)
  84°-34°
  GÖRÜŞ AÇISI (APS-C)
  61°-23° 1
  MAKSİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
  2,8
  MİNİMUM DİYAFRAM AÇIKLIĞI (F)
  22
  DİYAFRAM AÇIKLIĞI KANATLARI
  9
  DAİRESEL DİYAFRAM AÇIKLIĞI
  Var
  MİNİMUM ODAKLAMA MESAFESİ
  0,38 m
  MAKSİMUM BÜYÜTME ORANI
  0,24 x
  FİLTRE ÇAPI
  82 mm
  BOYUTLAR (G X Y X D)
  87,6 x 136 mm
  AĞIRLIK
  886 g
  Kutu İçeriği
  Parasoley (ALC-SH141)
  Ön lens kapağı (ALC-F82S)
  Arka lens kapağı (ALC-R1EM)

Fiyat; 2016 Mayıs - 2,198.00 Dolar / ABD BH

Nereden Alınır; İncele

Üretici: SONY

Body sayfası: Sony Türkiye

Yararlanılan kaynaklar; Kullanım klavuzu ve inceleme araştırmaları.

Lens ile çekilmiş örnek fotoğraflar; TIKLA

DEĞERLENDİRME

Görüntü kalitesi 98
Keskinlik 98
Kaplama 99
Netleme 98
Diyafram 99

98%

Mükemmel

Artıları (+): AF + Diyafram + Kaplama

Eksileri (-) Fiyatı

NETWORK

Bumerang - Yazarkafe

Flickr